Per 1 december is de naam RegioBank officieel veranderd in ASN Bank. Voor klanten van Erwin Otten Advies in Heino en Luttenberg betekent dat echter vooral continuïteit. De vertrouwde kantoren blijven gewoon open en de dienstverlening blijft zoals men gewend is. “Ook de klanten van andere kantoren in de wijde omgeving die sluiten zijn vanaf die datum bij ons welkom”, verzekert eigenaar Erwin Otten.
“De Volksbankgroep heeft gekozen voor één sterk merk: ASN,” legt Erwin Otten uit. “RegioBank was daar altijd onderdeel van, net als SNS Bank. Door onder één naam verder te gaan, wil de bank de organisatie eenvoudiger, toekomstbestendig en financieel gezonder maken.” Hoewel het landelijke beleid gericht is op samenvoeging, blijft er ruimte voor lokale aanwezigheid. “Ze willen wel landelijke dekking houden, zodat mensen nog steeds ergens binnen kunnen lopen,” zegt Otten. “Dat vinden wij belangrijk. Juist dat persoonlijke contact maakt ons werk waardevol.”
Kantoren blijven open
Waar elders in het land RegioBank filialen verdwijnen, houdt Erwin Otten Advies de deuren wijd open. “Wij blijven open in zowel Heino aan de Dorpsstraat 1 als in Luttenberg aan de Harmelinkstraat 24,” vertelt Otten. “En het maakt niet uit waar mensen vandaan komen. Op beide kantoren helpen we klanten uit de hele regio. Iedereen is welkom.”
Meer dan bankzaken alleen
Naast bankzaken ASN biedt Erwin Otten Advies een breed pakket aan financiële diensten. “We zijn een onafhankelijk advieskantoor,” legt Otten uit. “Dat betekent dat we niet alleen bankproducten ASN aanbieden, maar ook verzekeringen en hypotheken van verschillende aanbieders. Zo kunnen we altijd kijken wat het beste past bij mensen die bijvoorbeeld een huis willen kopen.” De dienstverlening richt zich op particulieren en kleinzakelijke ondernemers. “We doen hypotheken voor particulieren en kleinere bedrijven. Ook dat is een bewuste keuze. Wij willen dichtbij blijven, met korte lijnen en persoonlijk contact.”
Belastingadvies en hulp bij aangiftes
Daarnaast helpt het kantoor veel inwoners met hun belastingzaken. “We doen veel particuliere aangiftes, maar ook voor zzp’ers en kleine ondernemers,” zegt Otten. “Inkomstenbelasting, omzetbelasting, noem maar op. En op dit moment zijn we druk met de zogenoemde box 3. Mensen hebben daarover brieven ontvangen van de Belastingdienst, en wij helpen hen om te berekenen of werkelijk rendement gunstiger is. Soms kan dat geld opleveren.”
Persoonlijk contact blijft
Hoewel steeds meer financiële zaken digitaal verlopen, blijft het persoonlijke aspect belangrijk. “Heel veel mensen kunnen hun bankzaken inmiddels zelf online regelen,” erkent Otten. “Maar er blijft een groep, vaak wat oudere klanten, die liever even langskomt. En dat moet gewoon kunnen. We helpen graag als iemand ergens niet uitkomt. Dat persoonlijke contact is precies waarom wij open blijven.”

Nieuwe uitstraling, vertrouwd gezicht
Rond december krijgen de kantoren een vernieuwde ASN-uitstraling, maar de vertrouwde gezichten blijven dezelfde. “De gevels en kleuren veranderen, maar wij blijven wie we zijn,” benadrukt Otten. “De klant merkt vooral dat we blijven doen wat we altijd al deden. Dichtbij, deskundig en persoonlijk advies bieden.”
